Wimbledon -2010

Erkeklerde kim şampiyon olur ?

• Kullanılan toplam oy
    33
Murat Abi, delikanlılık özellikle maç 40-40 civarlarındayken sürekli drop shot atıp rakibi koşturmak mıdır? Bu mudur delikanlı Isner?

Nicolas Mahut !

Aynı tadı verir mi bilemem ama yarım kalan maç 17.30, Sharapova'nın maçından sonra NTVspor'dan yayınlanacak.

Bizim Kırkpınar'ın başlangıcına benzedi maç 3 gündür oynuyorlar. Kaldı 5 ay 27 gün. :)

Isner geçen sene Marsel'i elemiş yeni öğrendim. Bunu da öğrenince inadına Mahut diyorum :)

Şaka bir yana Emre abi sen sabah yazınca benim de kısıtlı tenis bilgimle senle aynı şeyleri düşündüşüğümü farkettim. Peki bu return olayı diğer tenisçilerle karşılaştırılınca geliştirebilecek birşey mi? Ben açıkçası Marsel'in servis atarkenki oyuncularını seribaşları kadar etkili buldum.

Isner bir miktar gosteride yapti yorgunlugunu abartti bence 50-50 iken 134 ile servis atti break point te nasil bir yorgunlukmus bu yumurta kapiya dayaninca canlandi
ayrica isnerin ilk mac puaniyla son mac puani arasi tam 6 saat var

Kerem SEÇER' Alıntı:
Isner geçen sene Marsel'i elemiş yeni öğrendim. Bunu da öğrenince inadına Mahut diyorum :)

Peki bu return olayı diğer tenisçilerle karşılaştırılınca geliştirebilecek birşey mi?

Kerem, biraz sezgi işi aslında return. Topun gideceği yeri sezdikten sonra servis atanın beklemediği bir yöne gönderme şansın daha fazla ama karşında çok sert servis atan biri varsa -Karloviç, Soderling, Isner vb.- sezgilerin çok yerinde bile olsa elden gelen bir şey olmayabiliyor. Federer, Soderling'e elendiği maç sonrasında "servislerde topa sadece dokunuyordum ama gene de dışarı çıkıyordu" diye söylemişti.

tarihi bir olaya tanıklık etmek diye buna denir..
atdhe.net te ısner-mahut maçı en üstte : )
normalde bu listede olmayacak, linki bile olmayacak bir maç olurdu ama şu anda millet işi gücü bıraktı , bu maçtan başkasını kimsenin gözü görmüyor normal olarak..
şu anda 62-61 . )

Çok sevdim Isner'ı gerçekten de delikanlı bi abimiz :)

Tebrik ediyorum mahmut gereksiz triplere girmesin keyfini çıkarsın bu maçın :)

Go isner Go :D

Hani şu maç anlaşmalı bile olsa insan biryerden sonra sıkılır yeter ya der uzatmaz, ama hakikaten şaka gibi bir maç oluyor. Ben 29-30'da :shock: olmuştum şimdi olacak birşey bulamıyorum. =)

Şükür bitmiş. :)

Halil İbrahim' Alıntı:
Kerem, biraz sezgi işi aslında return. Topun gideceği yeri sezdikten sonra servis atanın beklemediği bir yöne gönderme şansın daha fazla ama karşında çok sert servis atan biri varsa -Karloviç, Soderling, Isner vb.- sezgilerin çok yerinde bile olsa elden gelen bir şey olmayabiliyor. Federer, Soderling'e elendiği maç sonrasında "servislerde topa sadece dokunuyordum ama gene de dışarı çıkıyordu" diye söylemişti.

Güzel özetlenmiş. Aslında hem voleybolda hem teniste servislerin bu kadar etkili olması oyunun güzelliği açısından hiç iyi olmuyor, insan rallilerle dolu bir maç izlemek istiyor , aslında buna en güzel örnek geçen seneki Wimbledon finali.Çekişme ve mücadele bakımından keyifli, heyecanlı bir maç olsada servislerin çok konuştuğu rallilerin az olduğu bir maç olmuştu.
Denildiği gibi o kadar etkili servisler atılıyorki sezgileri ve servis karşılaması en iyi isimlerden biri olan Federer bile iyi servis atan ve oyun içinde de etkili olabilen oyuncular karşısında sıkıntı yaşayabiliyor. Dünkü maçta bile bilmem kaçıncı sıradaki falan feşmekan ( birde ikizi vardı değil mi? filan feşmekan, oda olabilir :) ) servisleri ile Federer'e çok zor anlar yaşattı.

Mahut belki antipatik bir adamdı ama 149. sırada olması beni etkilemişti. Sonuçta karşında seribaşı var ve sen sürpriz yapmamakla kalmıyorsun bir de saatlerce dayanabiliyorsun. Helal valla. Ama çok da sempatik değildi bu gerçek.

Bu arada Isner şu saatlerde yine maça çıkacak deniyordu. Acaba Wimbledon gibi disipline bir turnuvada yarına ertelerler mi bu maçı?

Nadal da dünya sıralamasında 151. sıradaki Haase karşısında ilk serti kaybetti. İkinci seti aldı ama üçüncü seti de kaybetti. 2-1 geride.