Cumhurbaşkanlığı Kupası | Galatasaray: 71 - Fenerbahce: 55

Re: Galatasaray: 71 - Fenerbahce: 55

Müthiş maçtı süper destek verdik.Tribünde çıldırdık resmen fb tribünü kavga bile etti
Maçıda kazandık Eyüp abiylede görüştüm Işıl'ımı yakından da gördüm.Başka ne isterim ki ben
Işıl'ın ve Seimone'ın maç sırasında ve maç sonu şovu unutulmazdı.Aslanlarımıza sonsuz teşekkürler

Maç çok eğlenceliydi ama unutamadığım bir an var. Arkadan kimliği tespit edilemeyen bir şahısın * Allah belanı versin nevriye, uyuz uyuz nevriye* demesi tüm hatları kopardı ben de orada olsam bu şekilde olmasa bile içimdeki nefreti kusardım o bayan basketbolcuya ama o X şahısı da tebrik edip madalyasını takdim etmek lazım.

Arkadaslar hersey guzel kupayı aldık ama uzgunum fb otobusunu taslayan gslılara buradan kızıyorum ve sadece yazıkk demeyi düşünyorum. Yazık Yazık Yazıklar olsun

B_35cbbfaa9d25ac4e81f7d80ce120573a.jpg

Yarasın :)

B_2ca68752dc2f10a16481b0c532225fc4.jpg

O pasta kime yeter yahu :)

B_8e2d449c40ec610f83a9c953528e102a.jpg

Çalsın sazlar...

B_134ede1ea112e5d43351e85a695cce89.jpg

Herşey bunun için =))

B_2127_DSC_7585_b.jpg

"103. Yılımızı Kupayla Kutluyoruz"

On yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanarak tarihe geçen Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle saat 21.00'de İstanbul'a döndü. Kupa zaferini sıcağı sıcağına resmi sitemiz için değerlendiren teknik ve idari heyetimiz, şunları söylediler...

Cem Akdağ (Antrenör)

Sıcağı sıcağına dediğiniz durum iki üç gün daha geçmez bende! Geçtiğimiz sene, özellikle playoff serisinde çok mücadele etmemize rağmen şampiyonluğu şanssız bir şekilde kaybettik diyebilirim. Rakibimizin çok altında bir bütçeyle kurulmuş bir takımdı o...
Herhalde geçen sene verdiğimiz o büyük mücadele, kulübümüzün takdirini kazanmış olacak ki yönetimimiz bize bu sene çok iyi transferler yapma imkanı tanıdılar. Çok değerli ve kaliteli oyuncular aldık.
Şu anda çok çok önemli bir oyuncumuz, kaptanımız Vickie Johnson sakat olduğu için Türkiye'ye gelemedi. Ama ona rağmen çok anlamlı ve bizim için çok özel bu kupayı kazandık.
Son derece memnuniyet verici. Ama daha yolun başındayız. Çok ciddi bir lig oynayacağız. Bugün biz de rakibimiz de eksikti. Ayrıca ligde çok güçlü takımlar var. Dolayısıyla zorlu günler bizi bekliyor. Ama böyle başlamak morallendirdi.

ABD'den WNBA şampiyonu olarak gelen ve bugün kupayı kaldıran kaptanımız Taj McWilliams da özel işleri için bir süre ülkesine dönecek. Onsuz da bir süre geçireceğiz. Bu dönem zarfında da diğer transferlerimizi takıma kazandırmak için çalışacağız.
Son derece mutluluk verici bir kupa. Zaten bir Galatasaraylı olarak, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Fenerbahçe'yi yenerek kupanın sahibi olmak gibi bir mutluluk düşünülemez.

Mihriban Oğuz (Bayan Basketbol Bölüm Direktörü)

Kulübümüzün 103. kuruluş yıldönümüne denk gelen bir günde kazandığımız bu kupa, tüm camiamız için çok daha anlamlı oldu. Geçen sene yarım bıraktığımız işe çok daha güzel başlamış olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bize her zaman büyük destek veren Başkanımız Adnan Polat ve Yönetim Kurulu'na, bu takımı oluşturan yöneticimiz Ahmet Dedehayır'a, bütün oyuncularımıza, hatta bugün bu kupayı oynamamızda geçen sene emeği olan eski oyuncularımız Saynur, Sariye, Didem, herkese armağan olsun.

Müge Erdem (Takım Menajeri)

Çok mutluyuz. Önümüzdeki ilk hedef olan Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı aldık. Başkanımız bugün bizi aradığında 103. yılımızı kutladığımızı, kupayı istediğini ve bugünü kupayla taçlandırmamız gerektiğini söyledi. Bunu yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Tüm camiamıza armağan olsun. Devamı gelecek inşallah kupaların.

Uzun zamandır feneri böyle aciz görmemiştim maçın son 3 dakikasından sonra yenilgiyi beklediler. Özellikle yöneticilerimize kalite kokan bir takım yarattıkları için teşekkür ederim .

Oraya giden tüm taraftarımızın ayaklarına ve ağzına sağlık.

Bir notta haddini bilmeyenlere..! Akıllarını başlarına almazlarsa sonu cidden hiç iyi olmayacak. Tribün forumlara benzemez.

Murat İNAL' Alıntı:
Bir notta haddini bilmeyenlere..! Akıllarını başlarına almazlarsa sonu cidden hiç iyi olmayacak. Tribün forumlara benzemez.
Kimi veya neyi kastettiğini açık yaz!

Takım çok iyiydi.Ama bazı eksikliklerde gözlerden kaçmadı.Işıl alternatifsiz,Çok fazla hücum ribaundu verdik,bazı yerli oyuncular zamanla daha iyiye gitmeliler.Esra geçen seneki gibi oynasa daha iyi olacak gibi.Onun üçlükleri öldürücüdür.Savunmadan çok hücuma odaklansa ekstra sayı kazandıracak en önemli opsiyonumuz savunmada çok hırpalandı.Yapılan top kayıpları oyuncuların birbirini tanımamasından kaynaklanıyor.Bu düzelecektir.Taj'a dinlenmesi için zaman vermek gerekiyor.O da bir insan.
Zamanla daha iyi olacağımız kesin ama unutmayalım ki f.b. ye birsen ve çok iyi bir üçlükçü eklenecek.Ayrıca ajuvan çok kaliteli bir oyuncu.Lige alıştıkça en dominant 2-3 isimden biri olacaktır.Onun için kimse zafer sarhoşluğuna girip ligi çantada keklik görmesin.Takımımızın aynı ciddiyetle yola devam edeceğinden şüphem yok.Bizim için eğlenceli bir lig olacağa benziyor.

Serkan Dursun' Alıntı:
Takım çok iyiydi.Ama bazı eksikliklerde gözlerden kaçmadı.Işıl alternatifsiz,Çok fazla hücum ribaundu verdik,bazı yerli oyuncular zamanla daha iyiye gitmeliler.Esra geçen seneki gibi oynasa daha iyi olacak gibi.Onun üçlükleri öldürücüdür.Savunmadan çok hücuma odaklansa ekstra sayı kazandıracak en önemli opsiyonumuz savunmada çok hırpalandı.Yapılan top kayıpları oyuncuların birbirini tanımamasından kaynaklanıyor.Bu düzelecektir.Taj'a dinlenmesi için zaman vermek gerekiyor.O da bir insan.
Zamanla daha iyi olacağımız kesin ama unutmayalım ki f.b. ye birsen ve çok iyi bir üçlükçü eklenecek.Ayrıca ajuvan çok kaliteli bir oyuncu.Lige alıştıkça en dominant 2-3 isimden biri olacaktır.Onun için kimse zafer sarhoşluğuna girip ligi çantada keklik görmesin.Takımımızın aynı ciddiyetle yola devam edeceğinden şüphem yok.Bizim için eğlenceli bir lig olacağa benziyor.

Aynen katılıyorum.Fener hiç küçümsencek bi takım değil.Powell ve Birsel eklendi mi,Ajavon da ısındı mı çok tehlikeli bi takım olurlar.

Böyle güzel bir organizasyon sonrası bile garip postlar atıp aslında çok şey anlatıyormuş gibi yapıp hiç bir şey anlatmamak hoş bir şey değil!

Ben düşmanın arkamdan çalışanını değil, devre arasında bana saldıranını severim, EN AZINDAN DÜRÜSTTÜR!!!!

EYÜP YILDIZ OLARAK BİLDİĞİM DOĞRULARDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİM!!!!!

BAZI TRİBÜN EMEKÇİSİ ABİLERİME SAYGIMDAN SUKÜNETİMİ KORUMAYA DEVAM EDECEĞİM!

ÖZELEŞTİRİ HERZAMAN VERİRİM BAZI ŞEYLERİ DÜZGÜN BİR ÜSLUPLA SÖYLENİRSE HAKSIZ OLDUĞUMA İNANIRSAM GEREKENİDE YAPARIM!!!!!

VEDE YAPACAĞIM!

FAKAT ŞUNU HERKESİN BİLMESİNİ İSTİYORUM!!

DOĞRU OLDUĞUNA İNANDIĞIM ŞEYİN ARKASINDA DURMAZSAM NAMERDİM!

ÇOK BADİRELER ATLATTIM BU SIKINTILARIN İÇİNDENDE ŞEREFİMLE ERKEK GİBİ ÇIKMAYI BİLİRİM!

HERKESE SEVGİLERİMLE!!!!

24'ün kameramanıda 2 koçu delirtmek için elinden geleni yaptı 3 periyotta iyice abartıp Kalaycıoğlu'nun tam önünden çekim yapmaya başladı.

Erdal Avcı' Alıntı:
24'ün kameramanıda 2 koçu delirtmek için elinden geleni yaptı 3 periyotta iyice abartıp Kalaycıoğlu'nun tam önünden çekim yapmaya başladı.

Adama itiraz bile edicek alanı bırakmadılar:D
Kanal 24 bi görev vermiş bu kadar da ciddiye alınır mı be kardeşim:D

Süper bir maç oldu bize bu gururu yaşatan aslan yürekli kızlarımıza çok teşekürler.
dün maçı izlerken takımımla gurur duydum harika bir takımımız var.
Bu kızlar herşeyin en iyisine en güzeline layık.
Hepinizi çok seviyorum saolun var olun.

dün maçı izlerken tüylerim diken diken oldu. geçen yıl final serisinin son maçında yapılanları oyuncularımız unutmamış bunun cevabını sahada Feneri eze eze verdiler. son periyodu izleyememiştim. skoru sonradan öğrendim 71-55. maçın tekrarını seyrettim son 3 dakika skor 71-55 oldu ve bir sayı bile atamadılar. işte parayla pulla alınmayan takım ruhunun arkadaşlığın sonucu. bugün sabah gstv de aktüel programını izledim. kupa maçının öncesi ve sonrası vardı. forumda bir sitede taj ve seimone nun arkaşlarından ayrı durduğuna bakılıp bazı arkadaşlar tarafından takıma alışamadıkları falan söylenmişti. ama seimone 1,5 hafta taj 4 gün falan olmasına rağmen baya iyi alışmışlar takıma arkadaşlarına. fotoğraf çekimi yapıyorlar seimone yasemine arkadan tavşan kulağı yapıyor. biraz ayrı kalsa hemen biri seslenip aralarına alıyorlar. kupa töreninde kupayı taj ın alırken ne kadar duygulandığını eminim farketmişsinizdir. ya seimone nun daha ilk maçında tribünlere yumruk şovu yapmasına ne demeli? bu atmosferi daha önceden duymuştum ama bu kadarını hiç düşünmemiştim. çok heyecan vericiydi diyor. taj ise 1 haftada iki şampiyonluk yaşadım bu inanılmaz bir şey diye anlatıyor. wnba nın son maçına kadar oynamış sonra uzun bir uçak yolculuğundan sonra yeni bir takımda 1 hafta içinde maça çıkmış 38 yaşında bir bayan ışıl kadar hareketli. almış eline mikrofonu çalınan şarkılara eşlik ediyor. cimbombom tezahüratları çok hoşlarına gitmiş iki de bir cimbombom diyorlar.
ayrı bir yer de ışıla açmak lazım. real de casillas raul bizde bülent korkmaz neyse ışıl da aynı öyle. takımı öyle sahiplenen başka bir oyuncu da yok. o seyirciler o kadar mutlu etmiş ki maç hakkında konuşamadığı tek yer o. takım otobüsünde herkese yumruk şov yaptırıyor. seimone buna iyice alışmış önce o kalkıyor ayağa.

aklımdayken şu Fenerlilerin saçma sapan dedikleri, şans bal dedikleri son saniye üçlüklerinin hikayesini anlattı yasemin. bu dedi aslında bizim çalıştığımız bir şeydi. son saniyeye kadar topu gezdirip son topu ışıla bırakıcaz o da -onların tabiriyle- saçma sapan bir şekilde 3 lük atacaktı ve çok güzel de uyguladı diyor. işte onlara saçma gelen sayıların hikayesi.

dün Fenerin iki takımınında kupayı kaybetmesi adamları iyice birbirine düşürdü. birbirlerini yemekten başka bir şey yapamıyorlar seimone onlara dillerini yutturdu ilk maçta.

oyuncularımız daha ilk kez birarada oynamalarına rağmen hiçte aksamadılar. şüpheyle baktığımız acaba petranın yerini doldurabilir mi dediğimiz marina hiçte aşağı kalır yanının olmadığını gösterdi petra dan. benim gözlemlediğim kadarıyla petradan daha hareketli ve dış şutları daha etkili. bu takım bu ligi inşallah domine edecek. biz yeter ki tribünleri boş bırakmayalım. seimone a her maçta tirbün şov yaptıralım :)

Korel Engin oynamadı ama boyalı alan savunmasında zorlanabilirmişiz izlenimi veriyoruz. Ribaund sorunu yasamayız umarım.

Karelediğim fotolar...

Maç öncesi takımımız...

Taraftarlarımız...

Maç sonrası kupayı alan takımımız... (Uzak olduğu için bulanık çıktı.)

Videoları da yükleyip ekleyeceğim.

Güzel bir maç oldu açımızdan ama tribündeki rekabet parkede yoktu.TVlere çıkıp 5 yılda 12 kupa kazandık diye bağırmasını bırakıp takımı geliştiremiyen hocanın takımını ezip geçtik.
Hemde bana göre 0 savunmayla sadece hucumdaki performansla.Savunma yapmadan sadece 55 sayı yedik bu çok garip bir durum değil sadece Fenerin ne kadar kötü bir takım olduğunu o yabancılarla devam etmesi durumunda benim ilk 4 adaylarımdan Mersinin rahatlıkla yeneceği bir takım olduğunu gösterir.

Agustus tam beklediğimiz gibi sazı alıp çalan kişi oldu.
Taj tecrübe ile yapabileceğinin en iyisini yaptı tek idmanla çıktı maça.
Kress bana göre yeterliydi dış şutuna güvenmesi içerde Taja çok boş pozisyon yarattı.
Esra biraz durgunda bunun nedenide bu sene ondan başka silahlarında olması.Bu şampiyonluğu en çok geçen sene ona yapılanlardan dolayı istedik ve oda dün yardım etti maçtan sonra Işılla en çok sevinen isimdi çünkü onlar geçen sene cefayı çekmişlerdi cefayı çekmek en büyük haklarıydı.Bu arada Esranın 3 defa elini sokup çaldığı bir top var izleme yanında yat misali...
Işılla ilgili uzun zamandır yorum yapmıyorum yine yapmıyacağım ama birdaha öyle bir blok vurma Işıl :) sonra adam!! 2-3 tribün aşağı iniyor :)

özel işlerim nedeni ile ankaraya cok istesemde gidemedim :( ama sunu gördüm gercek galatasaray basket subesi bayan takımınıdır .

Takım gecen sene 5 kişi ile neler yaptı gördük bu sene neler olucagını da gördük sonra birileri cıkıp 2000 kişi gelmeniz lazım maclara demesin.Böle bir cümle hakkı kulanması gereken insan cem akdag dır baskasına söz düsmez helal olsun cem hocam helal olsun aslan yürekli kızlar cem hocam senden bir ricam var bazı insanlara bos laf bos işler pesinde kosmayı bırakıpda transfer nasıl yapılır set oyunu nasıl oynanır takım ruhu nasıl yaratılır dersi verirsen sevinirim bazılarının buna ihtıyacı var cünkü kücükken cok fazla polyanıcılık oynamıs hala onun etkısınde kalmısta :)