Cumhurbaşkanlığı Kupası | Galatasaray: 71 - Fenerbahce: 55

Re: Galatasaray: 71 - Fenerbahce: 55

ben yeni takım kadar yeni formalarıda cok beğendim bu sene taj ile augustus izlenmeye değer:)

Maçı izleyemedim ama yorumlara göre feneri ezmişiz.Gerçekten son 2 yıldır bayan baskete yapılan yatırımlar takımı ayağa kaldırdı.Tam kadro olup oyuncular da birbirine alıştığı zaman bu takım coşar.Bu sene geriye kalan 2 kupayı da alacağımızı düşünüyorum.

Mehmet Can ILIMAN' Alıntı:
Maçı izleyemedim ama yorumlara göre feneri ezmişiz.Gerçekten son 2 yıldır bayan baskete yapılan yatırımlar takımı ayağa kaldırdı.Tam kadro olup oyuncular da birbirine alıştığı zaman bu takım coşar.Bu sene geriye kalan 2 kupayı da alacağımızı düşünüyorum.
Kalan 3 demek istedin sanırım :)

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Mehmet Can ILIMAN":qsehr6fd]Maçı izleyemedim ama yorumlara göre feneri ezmişiz.Gerçekten son 2 yıldır bayan baskete yapılan yatırımlar takımı ayağa kaldırdı.Tam kadro olup oyuncular da birbirine alıştığı zaman bu takım coşar.Bu sene geriye kalan 2 kupayı da alacağımızı düşünüyorum.
Kalan 3 demek istedin sanırım :)[/quote:qsehr6fd]
Evet Türkiye Kupası Lig ve Eurocup.Bu sene baskette tarih yazılır bence.

Çok yorulduk ama müthiş bir gün yaşadık değdi doğrusu.
İlginç bir gündü, Fenerlilerle beraber girdik salona, maç içinde karşılıklı küfür bile olsa devrede aynı tuvaleti ve büfeyi kullandık. Onlardan bizim tribündeki arkadaşlarının yanın gelen oldu, bizden de onların tribüne giden. Herkes gayet sağduyuluydu. Ayrıca Alpaslan Dikmen için çok güzel bir pankart hazırlamışlar sanırım Unifeb grubuydu yapanların yüreklerine sağlık.
Bunların yanında Fenerbahçe otobüsünün camının kırılması hiç hoş olmadı. Bir anda gelişen bir olay oldu ve hemen müdahale edildi büyükler tarafından ama olan olmuştu. Bizim otobüsümüzde onların önünde geçmiş isteseler onlarda yapabilirlerdi böyle birşey, yakışmadı bize.
Tribünde sayısal olarak üstündük, üstelik onların iki maçı olmasına rağmen. Biz daha fazla inanmıştık ve hakettiğimiz gibi aldık kupayı.

...ve videolar...

Maçın son 15 saniyesi ve zafer...
[youtube:287c1xfk]http://www.youtube.com/watch?v=LaZXFy1m4cY[/youtube:287c1xfk]

Bu videoda anladım ki; video çekerken zıplamayacakmışsın. :)

Kupa Töreni. "We Are the Champions"
[youtube:287c1xfk]http://www.youtube.com/watch?v=WIHbjKowAP4[/youtube:287c1xfk]

Maçı aldık, neden?

En basit şekilde gördüğü açıklayaım

Newlin sadece 1 tane boş üçlük atabildi maçın başında o da okadar. O da girmedi zaten. Hoca Fener'in çok sayı bulduğu kısaların içeriden Newlin'e cıkartıp boş üçlük buldurtmasını direk engelletti takıma. Bu yüzden rahat 10 sayı - yazıldı Fenerbahçe hanesine.

Cem hocaya geçen sene burada laf atan çok oldu ama savunma denince Dünya'nın en iyilerinden biri demekten kaçınmam. Kimlik'in de savunma yazan biri.

Hücum maç kazandırır, savunma şampiyon yapar.

Bir Fenerbahçeli olarak Galatasarayı kutluyorum. Sahada daha çok isteyen takım kupayı kazandı. Pondexterın gitmesi ile ciddi güc kaybına uğrayan takımımıza gereken gücü tekrar aşılayamamışız maalesef. Bunun karşısında ise Galatasaray geçen seneden birkaç gömlek daha üstün takım kurmuş. Bizim açımızdan çok zor geçecek bu sene. Fiba kupasında size başarılar dilerim.

Gökce Başaran' Alıntı:
Maçı aldık, neden?
Cem hocaya geçen sene burada laf atan çok oldu ama savunma denince Dünya'nın en iyilerinden biri demekten kaçınmam. Kimlik'in de savunma yazan biri.

Hücum maç kazandırır, savunma şampiyon yapar.

Valla ben dün savunma görmedim konusulacak bir savunma yani fenerin en az 8 10 sayısı bizimkilerin macı kazandım havası ve savunma yapmamasından yedik

Fenerbaçe maçı 6 asist yaparak tamamladı. 6 yahu. 40 dakikada attığı sayılarda sadece 6 asist. Ee Erdal dediğin gibi maçı kazandık diye 10 sayıda yedik diyelim Fener 40 sayılarda maçı bitirecekti. Bu da savunma pek göze batmadı demek garip olur.

Ayrıca çok hücum ribauntu verdik, öyle 55lere geldiler ama bire bir savunması ve takım savunması çok üst düzeydeydi.

Valla fenerbahce hucumda cok etkisizdi. onların beceriksizligini takım iyi savunma yaptı diyerek kapatmak bence yanlıs. tabi herkesin kendi görüşü saygı duymak lazım ama yıldırıcı bir savunma olmadı. gecen sene daha iyi savunma yapıyorduk. ilk 2 periyot başa baş gitti ama fener sonra sayı bulmakda zorlanınca macı kazandık bir takımda sayı atacak adam yoksa yada atamıyorsa bence öbür takımın iyi savunma yaptıgından degil. cappy olsaydı iyi savunma yaptık diyenleri görürdük ;)

Geçen senede takım iyi savunma yapıyordu, Cappy mucizevi atıyordu. Bu kötü savunma yapmak anlamanı gelmezki.

Neyse neyi tartışıyoruz Fener'e 16 sayı fark atmışız kupa bizim. Rahatımıza bakalım.

5. haftada da Fener'i gene yenelim pskolojik olarak üstünlüğe geçelim.

Katılıyorum Şenola Cimbom Şenola....

Murat Murathanoğlu bütün yazı Amerika'da geçirmiş gibi geldi bana da. :) Gece tekrarı izledim.Takım bir saniye bile kuşku uyandırmamış,en kritiği de bu bana göre.Bizim gibi takımları yıkan başlıca sebep rehavet ve kendini büyük görme çünkü.

Beni en çok memnun eden şey istatistiklerimizin geçen seneye çok benzemesi.Bir tane yirmi sayı üstü
( eskiden Young dün Augustus ) diğerleri aynı oranda skor yapmış . Anladığım kadarıyla istatistikler aynı oyuncular farklı .

Cem Akdağ'a Galatasaray camiasına böyle bir mutluluk yaşattığı için teşekkür ediyorum. Birde kız takımında da olsa eski bir oyuncusuna koçluk veren yönetimin aynı hassasiyeti erkek takımında da göstermesini diliyorum. Sembol isimleri kenarda söz sahibi olarak görmek isterim.

Bu basarida emegi gecen herkesi tebrik ediyorum, Helal olsun hepinize ASLAN KIZLAR :)
Umuyorumki sezon boyuncada bizi bole sevindirmeye devam edicekler...